Počasí Chorvatsko


Chorvatsko patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější místa, kam jezdíme na letní dovolenou nebo prázdniny. Je to jednak díky tomu, že je jednou z nejbližších zemí, kde mají moře, ale i díky krásným plážím, dobrému ubytování a kvalitní gastronomii. Pokud se do Chorvatska chystáme, jednou z věcí, které nás budou nejvíce zajímat, je jaké budeme při naší dovolené mít počasí. To můžeme zjistit na mnoha různých místech, kromě internetu, kde najdeme nejpodrobnější a nejaktuálnější informace, se s počasím pro Chorvatsko můžeme setkat také v televizi a na teletextu, v rádiu, v novinách nebo v aplikacích pro chytré mobilní telefony.

Počasí Chorvatsko na internetu

Stejně jako pro prakticky cokoliv jiného, tak i pro počasí v Chorvatsku platí, že nejvíce informací o něm nalezneme na internetu. Můžeme využít nejen chorvatské nebo mezinárodní webové stránky, ale aktuální zpravodajství o počasí na území Chorvatska najdeme také na českých internetových serverech. Na kterých internetových stránkách v češtině zpravodajství o počasí pro Chorvatsko najdeme?

Meteopress – počasí od Meteopressu patří už řadu let mezi nejznámější stránky s předpovědí počasí. Kromě předpovědí pro území České republiky zpracovává Meteopress počasí i pro Chorvatsko a můžeme se podívat na radarové snímky znázorňující teplotu, vítr, tlak a oblačnost. Aktuální počasí v Chorvatsku od Meteopressu najdeme na stránkách chorvatsko.meteopress.cz.
In-počasí – dalším známým webovým portálem, jenž se zaměřuje na předpověď počasí u nás i ve světě je In-počasí. Kromě spousty informací a aktualit o počasí na našem území jsou zde i poměrně podrobné zprávy o počasí v dalších evropských zemích, jako je Slovensko, Rakousko, Německo a Itálie a nechybí ani Chorvatsko. Najdeme tu jak počasí pro celé území Chorvatska, tak předpovědi pro vybraná města této země a to až na 14 dní dopředu. Součástí stránek jsou i radarové snímky, informace o teplotě moře a také obrázky z webkamer.
Počasí-Chorvatsko.cz – samostatné internetové stránky, zaměřené čistě na předpověď počasí pro Chorvatsko. Najdeme zde maximální množství informací o aktuálním stavu počasí v této zemi a samozřejmě i předpověď na následující dny. I na tomto webu jsou informace o teplotě moře, dále pak satelitní snímky, užitečné odkazy a spousta dalších informací.
Chorvatsko-počasí.cz – jednoduchý web, který se zabývá opět pouze počasím pro Chorvatsko. Nalezneme tu základní informace, jako je aktuální počasí, předpověď na následujících sedm dní a informace o teplotě moře. Součástí stránek jsou i odkazy na chorvatské online kamery a na ubytování v Chorvatsku.
Počasí iDnes – předpověď počasí pro Chorvatsko nechybí ani na oblíbeném serveru iDnes. V rámci jeho rubriky o počasí v sekci Evropa a svět pod odkazem Přímořská letoviska najdeme aktuální informace o počasí ve čtyřech chorvatských destinacích – Dubrovník, Hvar, Split a Zadar. U každého z nich je uvedena oblačnost, teplota vzduchu a teplota vody.

IDOS autobusy jsou velice přesné a spolehlivé.


Počasí Chorvatsko na televizních obrazovkách

Aktuální informace o počasí v Chorvatsku samozřejmě přinášejí také některé televizní stanice. Pokud máme satelitní přijímač a máme možnost si naladit i chorvatské televizní kanály, můžeme předpověď počasí pro Chorvatsko sledovat přímo na nich. Informace o počasí u moře se ale občas objevují i v některých českých relacích, takže o tom, jaké je právě v Chorvatsku počasí se můžeme dozvědět i z nich.

Počasí Chorvatsko na teletextu

Dalším zdrojem informací o počasí v Chorvatsku je teletextové vysílání. To je sice v posledních letech na ústupu a s masovým rozšířením internetu už teletext ztratil na své atraktivitě, nicméně velké televizní stanice ještě stále svoje teletextové stránky provozují. Většina plnoformátových stanic pak má na svém teletextu zpravodajství z domova i ze světa, sport a právě počasí, které je nejen pro domácí území, ale často i pro okolní státy a přímořská letoviska. U nás se setkáme s počasím pro vybraná chorvatská místa např. na teletextu České televize, Novy nebo Primy.

Počasí Chorvatsko v rádiu

O počasí nejen pro Chorvatsko se můžeme dozvědět také ve vysílání některých rádií. Ty se většinou věnují spíše předpovědi pro Českou republiku, ale některá do svého vysílání zařazují i krátké zprávy o počasí v Evropě, včetně Chorvatska. Pro ty, co rozumí chorvatsky jsou pak ideálním zdrojem informací i chorvatské radiové stanice, které si snadno můžeme naladit přes internet, ať už na počítači, notebooku, mobilním telefonu nebo přes aplikaci na chytré televizi.

Počasí Chorvatsko v aplikacích pro mobilní telefony

Pokud jsme majiteli chytrého mobilního telefonu, můžeme si do něj stáhnout spoustu užitečných aplikací. Spousta z nich je zaměřených právě na počasí a informují nás o aktuálním stavu počasí v našem městě, ale i o předpovědi na následující dny. České aplikace se většinou zaměřují zejména na počasí na našem území, ale v internetových obchodech máme možnost stáhnou si i celou řadu kvalitních zahraničních aplikací, které se na počasí zaměřují také. Mezi nimi najdeme hl. aplikace v anglickém jazyce, ale spousta aplikací je i přímo z Chorvatska. Které aplikace s počasím pro Chorvatsko, určené pro smartphony, patří k těm nejlepším?

Yahoo Počasí – jedna z nejstahovanějších aplikací pro počasí na světě. Yahoo počasí je velmi kvalitně zpracovaná aplikace, pomocí které si můžeme kdykoliv zobrazit aktuální informace o počasí jak pro Chorvatsko, tak pro ostatní země. Yahoo počasí vyniká krásným designem spoustou funkcí stáhnout si ji můžeme zcela zdarma v obchodě Google play.
Croatia Weather – kvalitní mobilní aplikace, zaměřená výhradně na počasí v Chorvatsku. Obsahuje podrobnou předpověď počasí pro Chorvatsko na nejbližší tři dny, dlouhodobou předpověď počasí na týden, aktuální chorvatské počasí, teploty moře, snímky z webkamer a řadu dalších funkcí. Aplikaci můžeme zdarma stahovat z internetového obchodu Google play.
AccuWeather – tato aplikace patří k těm nejlepším, které si na svůj mobilní telefon s Androidem můžeme nainstalovat. Obsahuje obrovské množství informací o počasí nejen v Chorvatsku, ale i v dalších zemích světa, včetně České republiky. Aplikace je vhodná jak pro mobily, tak pro tablety a stejně jako v předchozích dvou případech, i tato je ke stažení bez jakýchkoliv poplatků.
The Weather Channel – velmi povedená mobilní aplikace, která je k dispozici i v českém jazyce. Její součástí je podrobná předpověď počasí, radarové snímky, atraktivní widgety a spoustu dalších funkcí. The Weather Channel je zdarma ke stažení na Google play.
WeatherBug – oblíbená aplikace, která má v logu berušku a je známá nejen z mobilních zařízení, ale i jako doplněk pro internetové prohlížeče. WeatherBug patří k těm nejlépe zpracovaným aplikacím pro předpověď počasí a tak jako většina ostatních, i WeatherBug je k dispozici zcela zdarma.

Počasí Chorvatsko v novinách

Dalším médiem, které přináší informace po počasí v Chorvatsku, jsou noviny. Na stránkách českých deníků se většinou setkáme především s předpovědí počasí pro Českou republiku, některé ale přinášejí podrobnější předpověď, která zahrnuje i počasí pro Chorvatsko. Často se objevují zejména informace o stavu počasí v oblíbených přímořských letoviscích, kde mnoho Čechů tráví svoji letní dovolenou.

Počasí Chorvatsko – obecné informace

Chorvatsko má celkově velmi příjemné a teplé počasí s menším množstvím srážek. Nejlepší podmínky tu panují během července a srpna, kdy je zde velmi teplé a suché počasí a jen výjimečně dochází k dešťům. I zimy jsou v Chorvatsku spíše mírné a o něco teplejší než u nás. Chorvatsko ale leží v různých podnebných pásech, ve kterých se počasí trochu liší. Nejlepší podmínky mají na chorvatských ostrovech, kde jsou velmi horká a suchá léta a jen mírné zimy. Naopak ve vnitrozemí jsou zimy chladnější a občas zde i sněží. Ideální pro dovolenou jsou v Chorvatsku letní měsíce červenec a srpen, kdy je zde počasí nejpříznivější, ale špatný není ani červen nebo září, kdy je tu méně turistů.


Reklama:


Výhodná půjčovna obytných aut na Vaši dovolenou.

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!