Počasí v hlavním městě Chorvatska


Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb a právě informace o počasí v tomto městě patří mezi ty nejvíce vyhledávané. Podnebí v tomto městě patří do oceánského klimatu, které se vyznačuje poměrně malými rozdíly teploty vzduchu během ročních období. V letních měsících jsou v Záhřebu vysoké teploty, naopak zimy jsou poměrně chladné a nechybí ani sníh (naopak v přímořských oblastech většinou nesněží vůbec). Rekordní teplota byla v Záhřebu zaznamenaná v červnu roku 1950 a bylo to 40,4 stupňů Celsia. Naopak nejchladněji tu bylo v únoru roku 1956, kdy bylo naměřeno rekordních 27,3 stupňů pod nulou.

Počasí radar vám pomůže sledovat aktuální vývoj počasí.

Počasí na chorvatském ostrově Hvar

Ostrov Hvar patří mezi nejoblíbenější turistické destinace a to nejen u Čechů, ale i u turistů z celého světe. Jak je na tom tento ostrov, co se týká počasí a podnebí? Kromě toho, že Hvar je nádherným ostrovem s krásnými plážemi a čistým mořem, je to také ideální místo pro naši dovolenou z hlediska počasí. Leží totiž v mírném podnebném pásu a tak jsou zde velmi horká a suchá léta a jen mírné zimy. Dalším důležitým faktorem je to, že ostrov Hvar je nejslunečnějším místem v celém Chorvatsku – sluníčko zde svítí až 2725 hodin za rok. Počasí na tomto chorvatském ostrově je tak velmi příjemné a v kombinaci s ostatními faktory je ostrov Hvar jedním z nejlepších míst, kde můžeme strávit svoji dovolenou nebo prázdniny.

 


Počasí Chorvatsko ve městě Poreč

Mezi oblíbené a vyhledávané turistické lokality patří také městečko Poreč, které leží na západním pobřeží Chorvatska. Počasí v tomto místě je velmi příjemné a nejteplejším měsícem v roce je červenec. Naopak nejchladněji je v Poreči v lednu, kdy je zde průměrná teplota 6 stupňů Celsia. Poreč je velmi slunečné místo, za rok tu slunce svítí více než 2400 hodin, z toho během letního období svítí kolem 10 hodin denně. Velmi příjemná jev tomto městě i teplota moře, která tu dosahuje až 28 stupňů.

Aladin předpověď počasí je počítána geografickým rozlišením 4 km.

Počasí Chorvatsko ve městě Split

Největším městem na chorvatském pobřeží je Split, který nabízí skvělé podmínky pro letní prázdniny u moře. Počasí v chorvatském městě Split je ovlivněno středomořským podnebím, takže jsou tu velmi teplá a suchá léta a např. v červenci je průměrná teplota 26,2 stupňů Celsia. Naopak zimy jsou spíše mírné a vlhké. Velkou výhodou Splitu je i fakt, že patří mezi nejslunnější místa nejen v Chorvatsku, ale i v celé Evropě. Díky příznivým klimatickým podmínkám se v jeho okolí pěstují také různé druhy ovoce a zeleniny.

Počasí Chorvatsko na Makarské riviéře

Nádherné počasí panuje i v oblasti Makarské riviéry, která díky tomu patří mezi nejčastější turistické destinace v rámci Chorvatska. Makarská riviéra je cca 60 kilometrů dlouhé území na pobřeží Jaderského moře a díky krásnému slunečnému počasí a pěkným plážím jde o ideální místo pro letní dovolenou. Panuje zde typické středomořské klima s horkými a suchými letními měsíci a spíše mírnými zimami s vysokým počtem deštivých dnů. Sníh je v této oblasti velmi vzácný. Pokud jde o teplotu moře, tak průměrná roční teplota se pohybuje nad 20 stupni a v létě se pohybuje kolem 23 až 27 stupňů Celsia. Makarská riviéra patří mezi nejteplejší části Chorvatska a počasí je zde zvláště v létě velmi příznivé.

Počasí Chorvatsko pro Biograd na Moru

Přístavní město Biograd na Moru, které leží v oblasti severní Dalmácie je další velmi oblíbené místo u turistů jak z Česka, tak z celého světa. Průměrná teplota v červenci tu dosahuje 24 stupňů Celsia a panuje zde středomořské podnebí. Letní sezóna je tu poměrně dlouhá, začíná už v květnu a končí v září – po celou dobu je zde krásné počasí s příjemnými a vysokými teplotami. Nefouká zde ale moc silný vítr, takže třeba pro surfaře tato oblast moc výhodná není.

Počasí Chorvatsko na jaře

Jarní počasí je v Chorvatsku teplejší než u nás, ale není ještě tak teplé, aby bylo vhodné na koupání v moři. Na druhou stranu je ideální např. pro poznávací pobyty, kdy můžeme jednak využít nižší ceny než při letních zájezdech a zároveň je v zemi méně turistů než v průběhu hlavní sezóny.

Počasí Chorvatsko v létě

V letním období je počasí v Chorvatsku velmi horké a nejvyšší teploty často dosahují více než třiceti stupňů Celsia. Zároveň je zde léto docela dlouhé a Chorvati si ho tak mohou užívat déle než např. u nás. Stejně jako v Česku, tak i v Chorvatsku jsou nejteplejšími měsíci v roce červenec a srpen. Např. v okolí města Split jsou průměrné denní teploty v tomto období až 26 stupňů.

Počasí Chorvatsko na podzim

Počasí v Chorvatsku je na podzim trochu odlišného od našeho počasí. Na rozdíl od Česka jsou v Chorvatsku podzimní teploty o pár stupňů vyšší než ty jarní. Je to dáno tím, že v průběhu léta se v moři nahromadí teplo, které se pak během podzimu postupně uvolňuje a zpomaluje tak ochlazování vzduchu. Podzim už v Chorvatsku není tak vhodný ke koupání, ale díky příjemnému počasí je skvělý např. pokud chceme jet do této země na poznávací zájezd.

Počasí Chorvatsko v zimě

Zimní počasí je v Chorvatsku výrazně odlišné podle toho, v které části země se nacházíme. Chorvatsko totiž leží v několika podnebných pásech a tak v různých částech této země mají odlišné podmínky. Např. v hlavním městě Chorvatska není během zimních měsíců výjimkou sněžení, zatímco v přímořských letoviscích jsou zimy podstatně mírnější a sníh se v nich objevuje jen výjimečně. Celkově nejchladnějším měsícem v roce je v Chorvatsku leden, kdy průměrné teploty dosahují na většině území jen pěti stupňů Celsia (na ostrovech pak cca devět stupňů).

Počasí Chorvatsko – srážky

Pokud jde o déšť, tak nejméně srážek je na území Chorvatska během letních měsíců. Nejméně v Chorvatsku prší v červnu, červenci a v srpnu a v kombinaci s vysokými teplotami tak jde o ideální období pro strávení naší dovolené. Naopak nejvíce tu prší během října, listopadu a prosince – tyto tři měsíce tak pro dovolenou nejsou zrovna nejlepší, nehledě na to, že i teploty jsou tu v tomto období dost nízké.

Počasí Chorvatsko pro jachtaře

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější místa také pro ty, co rádi jezdí na jachtě. Na kterých místech v této zemi mají jachtaři nejlepší podmínky? Mezi oblíbená místa, která jachtaří vyhledávají patří Biograd na Moru, Zadar, Pula, Murter nebo Primošten, pro ty co s jachtingem teprve začínají a nemají tolik zkušeností je vhodnou oblastí např. Istrie. Celkově panují u pobřeží Chorvatska velmi příznivé podmínky pro jachting a tak pokud přemýšlíte kam se na letní dovolenou vydat, Chorvatsko určitě patří – i díky krásnému počasí – mezi nejvhodnější destinace.


Reklama:


 

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!